تبلیغات
مواد غذایی برادران امین-گناباد-خیابان سعدی - مواد غذایی مفید در تقویت معده

مواد غذایی برادران امین-گناباد-خیابان سعدی

سلامتی و شادابی آرزوی ماست.

مدیر سایتمرتضی و مصطفی تقوایی بیناباج

به سایت ما خوش آمدید

آرشیو مطالب

لیست کامل مطالب سایت

مواد غذایی برادران امین-گناباد-خیابان سعدی

معرفی مواد غذایی مفید و سالم ،

درباره سایت
روزانه ها
امکانات سایت
آمار کل
بازدید
امروز
بازدید
دیروز
بازدید
ماه قبل
بازدید
این ماه
بازدید
آخرین بازید
بروزرسانی
نعداد مطالب
مطلب
نویسندگان
چهارشنبه 7 اسفند 1392  ساعت 12:20 ب.ظ نظرات
نویسنده: مرتضی و مصطفی تقوایی بیناباج

کسانی در معده شان رطوب زیاد وجود دارد هضم غذا در معده به خوبی صورت نمی گیرد و به این افراد توصیه می کنیم که غذاهای لطیف و زودهضم مصرف کنند همچنین ابتدا و انتهای غذا کمی نمک بچشند.
**مزه مزه کردن نمک قبل و بعد از غذا 70 بیماری را از بین می برد
نمک 70 بیماری را از بین می برد مسهل سودا، بلغم و صفراست البته باید خاطرنشان کرد که نمک در غذاها کم باشد چرا که استفاده مداوم از غذاهای شور مضر بوده و سلامتی را به خطر می اندازد.
مصرف بیش از حد غذاهای شور موجب فشار خون، پوکی استخوان و بیماری های دیگر می شود و مزه مزه کردن نمک قبل و بعد از غذا موجب گرم شدن طبع معده می شود که هضم غذا را بهبود می بخشد و معده را از اخلاط مضر پاکسازی می کند همچنین برای خوشمزه کردن غذا می توان به جای استفاده از نمک از چاشنی هایی مانند آب لیمو و آب نارنج استفاده کرد.
کسانی که با مصرف غذاهایی مانند شیر، پنیر ، ماست دچار مشکل می شوند و غذا به خوبی هضم نمی شود و دچار چاقی شکمی هستند، طبع معده آنها سرد است.
افرادی که طبع معده شان سرد است می توانند ماست را با آویشن، نعناع و پونه مصرف کنند یا شیر را با گلاب و عسل، پنیر را با مغز گردو مصرف کنند و غذاهای لطیف مانند سوپ آلو بخارا و هویج و گندم باشد یا تخم مرغ عسلی برایشان بسیار خوب است.
کسانی که طبع معده‌شان سرد است و با مصرف کوچکترین ماده غذایی طبع سرد دچار مشکل می شوند می تواند سیب، انار و به مصرف کنند چرا که معده را تقویت کرده همچنین افراد مرکبات را با گلپر مصرف کرده تا سردی مرکبات از بین رود و دچار مشکل نشوند.
نظرات مطلب
آخرین عناوین
آرشیو
نویسندگان
تقویم
کلیه حقوق این سایت محفوظ است. طراحـ ـقالبـ: ـنقاشــ